Как да инсталираме малките Линукс дистибуции??? - DistroBG - Форум
Неделя, 23.07.2017, 09:33
DistroBG
Добре дошли Гост | RSS
Главна Как да инсталираме малките Линукс дистибуции??? - DistroBG - Форум Регистрация Вход
[ Ново съобщение · Членове · Правила на форума · Търси · RSS ]
Страница 1 от 11
Модератор на форума: Delux, radoshow, jofkata 
DistroBG - Форум » DistroBG форум » Въпроси / Проблеми / Предложения » Как да инсталираме малките Линукс дистибуции???
Как да инсталираме малките Линукс дистибуции???
SHADOWДата: Понеделник, 05.03.2012, 17:49 | Съобщение # 1
Частен
Група: Приятели
Съобщения: 11
Статус: Offline
Да започна с това, че съм фенче на малките Линукс дистрибуции, като Puppy Linux, Bodhi, Wolvix, Slitaz и много много други.
Повечето съм ги ползвал от флашка, а само за някои от тях ми е стигал умствения багаж да ги инсталирам на харддиск.
- Какъв е проблема ми всъщност?
- Не всяка дистрибуция знам как се инсталира (хайде Пъпито, Слитаз и Бодхи са сравнително лесни задачи. Обаче Тайни Кор Линукс как се инсталира? А другите подобни?
Може да направим тема за всяка една, какво ще кажете? wink

Съобщение редактирано от SHADOW - Понеделник, 05.03.2012, 17:51

DistroBGДата: Понеделник, 05.03.2012, 20:15 | Съобщение # 2
Лейтенант
Група: Администратори
Съобщения: 56
Идеята да има ръководства във форума, коя дистрибуция как се инсталира, никак не е лоша! Обаче с тези дистрибуции не съм се занимавал, и за това е добре някой, който знае да се включи!

п.с.Пратих ЛС на Евгени във форума на УСУ, и ак се съгласи да се регистрира, може да сподели с всички своите познания с дистрибуциите!

DeluxДата: Понеделник, 05.03.2012, 20:56 | Съобщение # 3
Частен
Група: Модератори
Съобщения: 13
Quote (SHADOW)
Puppy Linux, Bodhi, Wolvix, Slitaz

От тези съм пробвал само Puppy от Live CD , а за другите нямам никаква идея.

LinuxOS_BGДата: Понеделник, 05.03.2012, 21:14 | Съобщение # 4
Частен
Група: Проверени
Съобщения: 4
Тук има ръководство как се инсталира Tiny Core Linux, но трябва някой който знае английски да го преведе и напише като ръководство във форума. Ако знаех английския (който винаги ми е бил проблем) щях да се заема с писането на ръководството. Все пак е добре да го има на български wink

SHADOWДата: Вторник, 06.03.2012, 08:06 | Съобщение # 5
Частен
Снощи се опитах да инсталирам Тайно Кор Линукс гледайки преди това клип от ютуб, ама нещо не ми се получи....навярно заради това, че вместо пича да обяснява, звучеше някакво клавирно изпълнение. biggrin
До колкото схващам, определени малки дистрота се инсталират с МНОГО познания натрупани предварително - мойте са семпли (на ниво любител).
Снощи си направих флашка с Finnix но след като зареди и ми даде зареждащия екран и опция да пиша....и до там. Не знам какво да драсна, че да продължи и да зареди графична среда. Нали има графична среда или?...

radoshowДата: Четвъртък, 08.03.2012, 20:00 | Съобщение # 6
Частен
Съобщения: 3
@SHADOW Виж това видео.Мисля,че ще рабереш как се инсталира Tinycore на харддиска.Освен ако не си гледал същото.Теглил съм го от youtube.
ВИДЕО

SHADOWДата: Събота, 10.03.2012, 08:17 | Съобщение # 7
Частен
Радо, клипа е същия, но с по приятна музика biggrin До колкото ми става ясно, първи се инсталират разни файлове, ама нещо много бързо се развива действието и изпускам част от показаното wacko

jofkataДата: Понеделник, 12.03.2012, 16:46 | Съобщение # 8
Частен
Съобщения: 18
Между другото не се залъгвайте че познанията са ми големи просто обичам да изпробвам нови дистрота и ги инсталирам ,и така познанията са ми от няколко дистрота по малко :).
Ако искате съвет за Калкулейт, Чакра, Сабаьон, Арчбанг с КДЕ , Кубунту и Федора 16 с КДЕ мога да помогна да си направите системата до напълно функционален десктоп, поне за това което аз ползвам но на мен ми стига и не чувствам липси smile .
П.п. Ето един сайт за който ползва Фаерфокс с тези настройки браузъра ще започне да зарежда страниците значително по бързо поне при мен работи яко и сега ФФ ползва като чели по малко системни ресурси.
http://www.ubuntugeek.com/speed-up-firefox-web-browser.html

Съобщение редактирано от jofkata - Понеделник, 12.03.2012, 16:58

SHADOWДата: Понеделник, 12.03.2012, 21:12 | Съобщение # 9
Частен
Добре, дайте да продължим по тема за всяко дистро как се инсталира тогава.....с клипове и указания на БГ, както и линкове (те никога не са излишни) smile

radoshowДата: Четвъртък, 05.04.2012, 19:25 | Съобщение # 10
Частен
Съобщения: 3
Quote (SHADOW)
Не всяка дистрибуция знам как се инсталира (хайде Пъпито, Слитаз и Бодхи са сравнително лесни задачи. Обаче Тайни Кор Линукс как се инсталира? А другите подобни?

Гледам,че Тайни Кор Линукс ти образува грижи инсталирането му.Та реших да направя едно кратко видео (2-3 минути) колкото е нужно да се качи на HDD.NJOY cool
How to install TinyCoreLinux

DistroBG - Форум » DistroBG форум » Въпроси / Проблеми / Предложения » Как да инсталираме малките Линукс дистибуции???
Страница 1 от 11
Търси:

Copyright MyCorp © 2017 Безплатен сайт конструктор - oVo